Wydarzenia

Nowości

Bestsellery

Promocje

Zapowiedzi

 • Przejmująco smutna opowieść o konfrontacji – wolnego ducha z tradycją, uczucia z fascynacją, zaślepienia z otwartością, wreszcie strachu przed koszmarami pamięci z odwagą, która mogłaby położyć kres męczącym zjawom.
  „Notes Wydawniczy” z dn. 12.09.2015
 • Michał Cichy Zawsze jest dzisiaj i Robert Pucek Pająki pana Roberta nominowani w pierwszej edycji Nagrody Conrada. Zachęcamy do głosowania na naszych Autorów!

  facebook.com
 • Z okazji premiery książki Jenny Lawson Udawajmy, że to się nie wydarzyło (tłum. Barbara i Wanda Gadomskie) od 13 do 19 października kupicie wybrane tytuły poświęcone niezwykłym kobietom z 25% rabatem. Promocja trwa na stronie internetowej i w księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 w Warszawie (księgarnia czynna od pon. do pt. w godz. 12.00-18.00).

  Książki objęte promocją

 • Opowieść o tajemniczej, obrosłej legendami organizacji snuje się na dwóch planach. Pierwszy to osobista relacja Surmiak-Domańskiej z amerykańskiego Pasa Biblijnego (bastionu religijnej prawicy), drugi stanowi krótki zbiór esejów o amerykańskim rasizmie. A to, wbrew pozorom oraz naszym tradycyjnie dobrym wyobrażeniom na temat USA, nie jest problem historyczny, tylko clou dobrobytu oraz imperialnej potęgi. W tekście znalazły się liczne przykłady przenikania ideologii i członków klanu w struktury budującego się państwa. Organizacja powstała w ramach sztubackiego żartu. Mężczyznom przebranym za duchy straszenie mieszkańców prowincji dla prostego wygłupu (kościana ręka wystająca z rękawa, trick ze „zdejmowaniem głowy”) szybko jednak przestało wystarczać.
  Jan Bińczycki, popmoderna.pl
 • Andrzej Muszyński gościem „Xięgarni”.

  Polecamy wywiad z autorem Cyklonu i innych książek.

  xiegarnia.pl